Granty Sołeckie 2018 - 07.02.2018 r.

 -

W środę 7 lutego 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Goleniowie odbyło się spotkanie dotyczące konkursu "Granty Sołeckie 2018" ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie otworzył Starosta Tomasz Kulinicz, następnie oddał głos Wicemarszałkowi Jarosławowi Rzepie, który przybliżył szczegóły zaproszonym gościom.

Wśród zgromadzonych słuchaczy, oprócz sołtysów, do których przede wszystkim skierowany jest konkurs, znaleźli się także włodarze gmin z terenu naszego powiatu, oraz radni powiatowi i gminni.

Celem konkursu jest wyróżnienie gminy, sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym. 

Więcej o konkursie pod linkiem: www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/zachodniopomorskie-solectwa-ze-wsparciem-marszalkowskim-rusza-konkurs-granty-soleckie-2018