UROCZYSTOŚĆ WPROWADZENIA DO PODZIAŁU BOJOWEGO NOWEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO DLA POSTERUNKU JRG W NOWOGARDZIE - 01.03.2018 r.

 -

   W dniu 28 lutego 2018 roku Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz uczestniczył w uroczystości wprowadzenia do podziału bojowego nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz uroczystego oddania do użytkowania pomieszczeń garażowych w Posterunku JRG w Nowogardzie. W uroczystości uczestniczyli także: Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PS st. bryg. mgr inż. Jacek Staśkiewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu - Izabela Żabicka, Członek Zarządu Powiatu Goleniowskiego - Krzysztof Wasiluk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie wraz z radnymi, przedstawiciele samorządowi, Młodzieżowa drużyna pożarnicza z Dębic wraz z opiekunami, kierownicy służb, inspekcji i straży współpracujących z komendą.
  Zaproszonych gości przywitał Komendant Powiatowy PSP w Goleniowie st. bryg. Arkadiusz Skrzypczak, który w swoim wystąpieniu przybliżył historię funkcjonowania budynku  JRG w Nowogardzie oraz przedstawił działalność z funkcjonowania KP PSP w Goleniowie. Swoje przemówienie przedstawił także Starosta Goleniowski, który zwracał uwagę na wymierne korzyści, jakie wiążą się z pozyskaniem nowego wozu, a także wręczył upominek w postaci tabletu na ręce Komendanta. Po przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło uroczyste wprowadzenie nowego pojazdu, gdzie Komendant Wojewódzki po odczytaniu uroczystego aktu przekazania wręczył oficjalnie Komendantowi Powiatowemu kluczyki od wozu bojowego. Wprowadzony do podziału bojowego wóz marki MAN TGM 13.290BB posiada najnowocześniejszy system piany sprężonej CAFS oraz sprzęt pożarniczy niezbędny do prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 1 milion 13 tysięcy zł.  Pojazd ten zakupiony został głównie dzięki zaangażowaniu Radnych Miejskich z Nowogardu, którzy na ten cel zabezpieczyli środki finansowe.
   Z tej okazji życzymy, aby nowy wóz bojowy, jak najlepiej służył podczas akcji ratowniczych i przyczyniał się do udzielania sprawnej oraz profesjonalnej pomocy potrzebującym.