III MIEJSCE W KRAJU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH DLA UCZENNICY Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W GOLENIOWIE - 17.04.2018 r.

 -

  Dnia 13 kwietnia 2018 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się VIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie –Paulina Kempara i Filip Ławiński, kształcący się w zawodzie technika ekonomisty, dostali się do ścisłego finału i znaleźli się wśród 24 najlepszych finalistów z całej Polski.  Laureatką konkursu została Paulina Kempara zajmując jednocześnie 3 miejsce w kraju. Tym samym zdobyła nagrodę pieniężną oraz indeks na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Do konkursu uczniów przygotowała Izabela Dudziec.
   W organizowanym po raz ósmy Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach wzięli udział laureaci z 8 regionalnych finałów Konkursów Wiedzy o Podatkach: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego oraz zachodniopomorskiego. Tematem przewodnim Konkursu była Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, natomiast pytania dotyczyły także tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.
  Po zakończonym konkursie dla uczestników została zorganizowana wycieczka do zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Uczestnicy konkursu mogli zjechać i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Część podziemna prezentuje oblicza górnictwa z lat 70-tych XX wieku. Trasa wypełniona jest zarówno multimediami, jak i działającymi maszynami górniczymi. Jedną z większych atrakcji jest przejazd górniczą kolejką. W kolejnym dniu uczniowie wraz z opiekunem zwiedzili historyczną dzielnicę Nikiszowiec, Muzeum Śląskie oraz centrum Katowic.

Serdecznie gratulujemy.

Informacja oraz zdjęcia ZS1 Goleniów.