Program „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” zrealizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie. - 14.10.2019 r.

 -

 W dniu 10 października w SOSW w Nowogardzie odbyła się uroczystość odbioru wykonanych prac remontowych oraz doposażenia stołówki i kuchni w ramach zrealizowanego Programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”. Na zaproszenie odpowiedzieli i zaszczycili placówkę goście:  Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz pani Jowita Pawlak - Specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych  reprezentująca Starostwo Powiatowe w Goleniowie.

W maju 2019r. Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie znalazła się w wykazie placówek zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym na 2019r. na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” z kwotą dofinansowania 61629,00zł i 15450,00zł –wkład własny organu prowadzącego Powiatu Goleniowskiego. Program ten dotyczy wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Dzięki pozyskanym środkom, w okresie wakacji wyremontowana została stołówka i kuchnia szkolna- malowanie, płytki ścienne, płytki podłogowe. A we wrześniu zakupione zostały nowe urządzenia i naczynia m.in. szafy chłodnicze, patelnia gastronomiczna, maszyna do mięsa, obieraczka do ziemniaków, szatkownica do warzyw i owoców, naświetlacz do jaj, termosy gastronomiczne, garnki, noże, talerze i kubeczki. Stołówka zaś stała się czysta, jasna i kolorowa dzięki nowym stołom i krzesłom. Mamy nadzieję, że wygląd stołówki i wyposażenie kuchni zachęci większą liczbę osób do korzystania z posiłków w placówce bo obiady są pyszne. Gościom bardzo podobała się nowa stołówka i kuchnia. 

Informacja oraz zdjęcia SOSW Nowogard