V Powiatowy konkurs na kartkę bożonarodzeniową - 31.10.2019 r.

 -

 Serdecznie zapraszamy dzieci z terenu powiatu goleniowskiego do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Goleniowski Dom Kultury.

            Wysyłanie pocztą kartek świątecznych jeszcze nie tak dawno było nieodłącznym elementem przygotowań do świąt. Z przyjemnością czytaliśmy otrzymane życzenia, przyglądaliśmy się aniołkom i bałwankom, a potem ustawialiśmy je na biblioteczce lub szafce kuchennej. Pamiętacie to? Przypomnijmy sobie to uczucie, gdy wyjmowaliśmy ze skrzynki pocztowej zaadresowane do nas świąteczne życzenia... Dobre tradycje należy pielęgnować!

            Dziś, kiedy często ograniczamy się tylko do przesłania SMS-em przypadkowego wierszyka znalezionego w Internecie, autorskie życzenia odręcznie napisane na kartce świątecznej mają podwójną wartość. A jeśli na awersie kartki znajduje się rysunek wykonany dziecięcą ręką? To dopiero jest moc!

            Zachęcamy więc dzieci do zaprojektowania ilustracji, które znajdą się na specjalnie przygotowanych, świątecznych kartkach pocztowych. W konkursie nagrodzimy 12 prac, a ich autorzy otrzymają od nas nagrody rzeczowe oraz komplet kartek świątecznych ze swoim rysunkiem. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się, jak co roku, podczas festynu „Mikołaje są wśród nas” na goleniowskich plantach 6 grudnia.

            Bardzo zależy nam na tym, aby prace wykonywane były samodzielnie przez dzieci i to właśnie będziemy brać pod uwagę przy ich ocenie. Dlatego prosimy dorosłych, aby nie prostowali koślawych skrzydełek aniołkom, nie podkręcali rogów stojącemu przy żłobie wołu, a choince dajmy szansę być uroczo niesymetryczną. Pozwólmy na to, by prace były przesiąknięte dziecięcą szczerością, wyobraźnią i energią.

 

                                                                                                              Życzymy powodzenia!

 

Więcej informacji: tutaj

Autorka pracy: Hanna Bączyk, PP Mosty