wersja dla słabowidzących

Lato w Teatrze - gdzie i jak otrzymać wejściówkę na spektakl - 22.07.2020 r.

 -

DOKĄD ZMIERZASZ CZŁOWIEKU, CZYLI „MARZYCIELE” XXI WIEKU

  Happening „Marzyciele” to podsumowanie dwutygodniowych warsztatów artystycznych, odbywających się w Stepnicy. Młodzież w wieku 13-18 lat przez cały ten czas pracuje pod okiem instruktorów na zajęciach aktorskich, muzycznych, scenograficznych i plastycznych. Finałowy spektakl będzie zakończeniem pracy twórczej na każdym z nich. Widowiska odbędą się w Barlinku (24.07.2020) i w Stepnicy (25.07.2020) o godzinie 17:00.
  Ponieważ pandemia nie odpuszcza, inscenizacja musi odbyć się pod specjalnymi wytycznymi, zgodnymi z rygorami Sanepidu i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. I tak maksymalna ilość uczestników będzie wynosić 150 osób. Przedstawienie podzielone zostanie na 5 scen, które łącznie przedstawiać będą jedną historię, opartą na motywie przewodnim całych warsztatów, czyli roli współczesnego człowieka w niszczeniu otaczającego świata i jednoczesnej próby naprawienia go. Wszystkie sceny będą kompletne i jednocześnie kompatybilne z następnymi. Widzowie zostaną podzieleni na 5 grup, w których liczba osób nie przekroczy 30. „Marzyciele” będą widowiskiem stacyjnym- każda z grup będzie prowadzona przez przewodnika od sceny do sceny, tak aby grupy nie miały ze sobą kontaktu. Aby otrzymać wejściówkę na spektakl, należy zadzwonić na dedykowane numery telefonów i zapisać się na listę. Widzowie zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Przed happeningiem otrzymają informację SMS-em, gdzie i o której godzinie mają się pojawić. Wszyscy będą musieli podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, które- w razie stwierdzenia przypadku zarażenia koronawirusem- będzie dostępne do wglądu Sanepidu.
 Sam spektakl opowiadać będzie o tym, jak nasza planeta walczy i próbuje bronić się przed największą współczesną plagą-człowiekiem. To także podróż po światach równoległych, która na nas prowadzić ku refleksji. Przedstawione sceny odzwierciedlać będą zachowania ludzkie w różnej skali. „Marzyciele” postarają się także odpowiedzieć na wiele pytań nurtujących ludzkość- czy jednak jesteśmy tylko „złem koniecznym”, czy może uda nam się zawczasu zatrzymać i zastanowić się nad losem i przyszłością planety, na której żyjemy? A może istnieje bliźniacza Ziemia, na którą możemy się udać i zacząć wszystko od nowa? Czy nie popełnimy tych samych błędów, czy umiemy wyciągać wnioski? Zapraszamy!

Numery telefonu do zapisów:
- Stepnica: 519 718 956
- Barlinek: 519 718 972

Patroni medialni: e-barlinek.pl, Nasze Miasto Goleniów, Kurier Szczeciński, Głos Szczeciński, Dziennik Goleniowski.      

 

 

 

Lato w teatrze program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego