wersja dla słabowidzących

"Ty decydujesz"! - 01.01.1970 r.

Telewizyjny spot przedwyborczy Parlamentu Europejskiego.

 

"Ty decydujesz", to hasło kampanii informacyjnej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 7 czerwca, jest motywem przewodnim spotu telewizyjnego Parlamentu Europejskiego – informują służby prasowe PE.

Zostanie on pokazany w ponad 100 kanałach telewizyjnych w Europie, które zgodziły się go wyemitować bezpłatnie.

Ponadto będzie go można obejrzeć przed seansami filmowymi w około tysiącu europejskich kin ciągu najbliższych czterech tygodni.

Spot przedstawia osoby w studiach telewizyjnych przekazujące fikcyjne informacje, które chcieliby usłyszeć. Wiadomości, choć nieprawdziwe, mają uświadomić widzom, że mogą wpłynąć na to, jakie informacje usłyszą w przyszłości poprzez oddanie głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wielojęzyczny spot telewizyjny został zrealizowany według pomysłu serwisu prasowego Parlamentu Europejskiego i przystosowany do potrzeb widzów w 27 krajach członkowskich. Warto zwrócić uwagę, że ma nie tylko napisy, ale jego odbiór umożliwiono również osobom niedosłyszącym.

W różnych wersjach językowych wystąpiło 70 prezenterów-amatorów, wyłonionych w castingu, na który zgłosiło się 750 chętnych ze wszystkich 27 państw członkowskich. Spot nagrano w lutym w berlińskich studiach United Visions TV.

Nagranie w 34 językach stanowi część kampanii informacyjnej, która obejmuje także spoty radiowe, billboardy, wystawione w największych miastach trójwymiarowych instalacji związanych z motywami kampanii oraz instalację multimedialnych kabin dających wyborcom w państwach członkowskich możliwość wyrażenia oczekiwań wobec Europy.

W Polsce "Punkt widzenia", czyli multimedialna kabina czeka na opinie wyborców na Placu Zamkowym do dnia wyborów.

Żeby dotrzeć do młodych wyborców PE utworzył również profile na najpopularniejszych portalach społecznościowych, m.in. w serwisach Facebook, MySpace i Flickr. Niezależnie od kampanii ogólnoeuropejskiej, polskie Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zapowiedziało, że niebawem rozpocznie akcję informacyjną na portalu Nasza Klasa.

W czwartek o 16.15 zakończyło się ostatnie posiedzenie Parlamentu Europejskiego kadencji 2004-2009. Ostatnia, majowa sesja była dość pracowita: europosłowie  zatwierdzili m.in. niemal całkowity zakaz handlu produktami z fok; odrzucili wynegocjowane z Radą porozumienie w sprawie reformy rynku telekomunikacji w UE (Parlament uważa bowiem, że nie można pozbawić ani ograniczać dostępu do sieci bez orzeczenia sądu).

Przyjęli natomiast m.in. dyrektywę wprowadzającą zmiany w przepisach dotyczących nadzoru sektora bankowego;  poparli propozycje zmian we wspólnym europejskim systemie azylowym i zatwierdzili tymczasową zmianę zasad przydzielania czasu na start lub lądowanie w portach lotniczych.

Przewodniczący PE Hans-Gert Pöttering już w środę podsumował swoją pracę i osiągnięcia tego składu parlamentu. (bea)

Źródło: Euractiv