wersja dla słabowidzących

Zadania - 26.05.2014

1. Uzawodowienie - modernizacja kierunków kształcenia

Warsztaty Praktycznych Rynkowych Umiejętności Zawodowych  BRANŻOWYCH  odbywać się będą w gabinetach TZS1 i TZSP w okresie od I 2014 do VI 2015r. uczn. kl. I technik żywienia i usług gastronomicznych (TŻ) w TZS1 i TZSP, technik logistyk(TL) w TZSP, technik hotelarstwa(THO) w TZS1 i technik informatyk (TI) w TZS1 i TZSP. podzieleni zostaną na 2 gr. ćw. od 8 do 16 osób z których każda będzie miała po 80 godzin lekcyjnych (po 45 min) zajęć praktycznych WPRUZ BRANŻ.  Zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę i będą prowadzone zgodnie z zasadą równości szans:
Przydzielanie ról w pracach grupowych niezależnie od płci(obowiązki takie same dla chł.i dz.) równy podział obowiązków.
Zajęcia będą odbywały się w dni powszednie w godz.8-16 lub w soboty. 
Zakupione zostanie wyposażenie do pracowni żywienia w TZS1 i logistyki w TZSP, doposażona pracownia informatyki w TZSP i TZS1, żywienia w TZSP i hotelarstwa w TZS1 oraz nowoczesne specjalistyczne oprogramowanie do wykorzystania w trakcie zajęć praktyczno-teoretycznych.
Produkty:łączna liczba ucz.którzy ukończą do 06.2015 WPRUZ BRANŻ w ilości 80 godz/ gr- 142 w tym 59K;
Łącz.liczba ucz.którzy ukończą do 06.2015 WPRUZ BRANŻ w ilości 80 godzin/gr 142 BO w tym 59 K, zaświadczenia o ukończeniu WPRUZ BRANŻ

2. Wzmocnienie i ustawiczna realizacja współpracy z pracodawcami

Działanie to będzie realizowane  poza szkołami w przedsiębiorstwach działających w branży żywieniowej dla TŻ, hotelarskiej dla THO, informatycznej dla TI oraz logistyczno-transportowej dla TL
Uczniowie klas I w r.szk.2013/14 oraz klas II w r.szk.2014/15 podzieleni zostaną na 3 grupy  6-10 osób i praktyka zawodowa odbywać się będzie pod okiem opiekuna.  Każda grupa przejdzie 2 godz. szkolenia BHP i instruktażu stanowiskowego.
TZS1:
w hotelu :3 gr (po 9-10 os.gr) raz w miesiącu 4 godziny każda grupa-łącznie 60 godz. grupa ( 60 godz. praktyki dla 1 ucznia)
W firmie z zakresu informatyki :3 gr(po 9-10 os.gr) raz w miesiącu 4 godz.każda grupa-łącznie  60 godzin gr.(na 1ucznia 60 godz. praktyki)
W restauracji:3 gr(po 8-9 os.gr) raz w miesiącu 4 godz.każda grupa-łącznie 60 godzin gr.(na 1ucznia 60 godz. praktyki).
Uczniowie  otrzymają ubrania robocze niezbędne do pracy w gastronomii.
TZSP
- w firmie transportowej: 3gr gr (po 4-5 os. gr) raz w miesiącu 4 godz. każda grupa-łącznie  60 godzin gr.(na 1ucznia 60 godz. praktyki)
W firmie z zakresu informatyki :3 gr(po 5-6 os.gr) raz w miesiącu 4 godz.każda grupa-łącznie 60 godzin gr.(na 1ucznia 60 godz. praktyki)
W restauracji:3 gr(po 8-9 os.gr) raz w miesiącu 4 godz. każda grupa-łącznie 60 godzin gr.(na 1ucznia 60 godz. praktyki).
Uczniowie  otrzymają ubrania robocze niezbędne do pracy w gastronomii.

3. Realizacja efektywnego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego utworzenie SZOK

Doradztwo edukacyjno –zawodowe  utworzony zostanie Szkolny Ośrodek Kariery dostępny dla ucz od poniedziałku do piątku (łącznie 22 godziny/tygodniowo).Każdy uczeń objęty projektem będzie miał zagwarantowane dwie formy doradztwa 
a)indywidualne(zostaną objęci wszyscy uczniowie 5 godzin dydaktycznych/os  dla 86 uczniów ZS1 i 56 uczniów ZSP ) poprzez stworzenie Indywidualnych Planów Rozwoju Edukacyjno-Zawodowego IPRE-Z zawierające :ocenę predyspozycji zawodowych, plan ścieżki kariery zawodowej i podnoszących kwalifikacje zawodowe.  Dokonana zostanie ocena dotychczasowej nauki pod kątem zdobytej wiedzy i umiejętności oraz określone zostaną kierunki kształcenia praktycznego. Nastąpi modyfikacja IPD oraz przekazana wiedza-jak znaleźć się na rynku pracy.
b)grupowo: trzy 2-godzinne warsztaty poradnictwa grupowego w trakcie trwania całego projektu dla wszystkich klas w szkołach objętych wsparciem (3x2h dla grupy), m. in. Z zakresu kształtowania postaw i umiejętności przedsiębiorczych, niezbędnych do elastycznego poruszania się po rynku pracy, sztuki prezentowania własnej osoby, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjna  ( 12 grup x 2 godziny x 3 spotkania w obu szkołach).
Dwa dni w tygodniu metodyczna praca własna każdego doradcy. Uczestnictwo doradców w około 4-6 spotkań w każdym roku w siedzibie WUP.