wersja dla słabowidzących

Kolejny etap długo oczekiwanej powiatowej inwestycji drogowej - 28.03.2024 r.

 -

Kontynuacja przebudowy drogi w Czarnej Łące.

W środę 27 marca 2024 roku, Członek Zarządu Bogusław Zaborowski spotkał się z przedstawicielami mieszkańców miejscowości Czarna Łąka w celu omówienia szczegółów i harmonogramu realizacji zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4101Z na odcinku Pucice - Czarna  Łąka II ETAP”. Następnie, już na terenie inwestycji, przedstawił ustalone założenia Staroście Goleniowskiemu Tomaszowi Stanisławskiemu.

Zgodnie z deklaracją Wykonawcy robót - prace rozpoczną się już po świętach wielkanocnych. Pomimo utrudnień przez miejscowość będzie prowadzony ruch samochodowy, a jedynie chwilowo wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszej kolejności realizowane będą prace w centralnej części miejscowości. Do wakacji Wykonawca przewiduje prowadzenie robót pod ruchem bez konieczności długotrwałego zamykania drogi.

Długość odcinka drogi w ramach tej przebudowy wyniesie dokładnie 1.512 m. Wykonawcą jest firma PRD Nowogard SA. Koszt inwestycji to 7 694 841,02 zł z dofinansowaniem w wysokości 50% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w Województwie Zachodniopomorskim.

Termin zakończenia inwestycji to listopad 2024 r. Mieszkańcom dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.