wersja dla słabowidzących

Kurs budowlany brukarz w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 1 w Nowogardzie w ramach Projektu, działanie 8.6 pt. „Szkoły powiatu goleniowskiego drogą dynamicznego rozwoju zawodowego” - 05.10.2020 r.

 -

   W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie, w  ramach  projektu „ Szkoły Powiatu Goleniowskiego drogą dynamicznego rozwoju zawodowego”, 27 września 2020r. zakończył się trzeci i ostatni kurs zawodowy. W kursie Brukarz wzięło udział 8 uczniów kształcących się w kierunku Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie  z Branżowej Szkoły I Stopnia i 2 naszych absolwentów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy powrócili do projektu by zrobić uprawnienia brukarza. Kurs odbywał się na terenie placówki. W ramach  zrealizowanych 60 godzin w systemie weekendowym uczestnicy zdobyli wiedzę oraz praktykę w zakresie wykonywania prac brukarskich. Uczestnicy mieli zapewnione posiłki, noclegi w ośrodku , opiekę wychowawcy oraz odwóz po kursie do miejsc  zamieszkania, pod okiem opiekuna.
Rezultatem wyuczonych umiejętności  jest chodnik przechodzący przez Zieloną klasę, który był bardzo potrzebny gdyż stanowił naturalną drogę z budynku szkolnego na boisko i plac zabaw. Został wykonany w sposób profesjonalny pod okiem fachowca.  Jest estetyczny i bezpieczny. Dodatkowo uczestnicy zadbali o drzewa w Zielonej klasie podsypując  korzenie korą i zabezpieczając  otoczką z kamieni.  Był to ostatni  kurs w ramach projektu, który odbyli uczniowie kierunku Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Uczestnikom zostały jeszcze do zaliczenia zajęcia praktyczne i indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe. Życzymy aby ten ostatni rok szkolny podczas realizacji zadań projektowych przyniósł uczestnikom satysfakcję i zawodowe korzyści.

Informacja oraz zdjęcia SOSW Nowogard