wersja dla słabowidzących

Pierwsze miejscu w Rankingu „Głos Matek” dla Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie - 17.01.2023 r.

 -

Gratulacje!

W 2012 roku został uruchomiony portal internetowy www.gdzierodzic.info. To jeden z ważniejszych programów Fundacji Rodzić po Ludzku łączący dwa ważne obszary działalności: monitoring i rzecznictwo opieki okołoporodowej oraz edukację skierowaną do rodziców oczekujących dziecka i jedyny taki w Polsce.

Celem portalu jest dostarczenie wiarygodnych informacji opierających się nie tylko na deklaracjach szpitala, ale także na opinii i ocenie kobiet, które już urodziły w danej placówce. Dlatego obok oferty szpitali od 2019 r. można znaleźć wyniki szczegółowej ankiety zbieranej od kobiet oraz ocenę w rankingu „Głos matek”. Na podstawie zebranych ankiet powstaje ranking szpitali i oddziałów położniczych „Głos matek” Fundacji Rodzić po Ludzku. W rankingu uwzględniane są informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych.

Portal ten został nagrodzony przez Światową Organizację Zdrowia, doceniono działalność Fundacji w zakresie prac nad poprawą jakości opieki okołoporodowej, a także uświadamiania kobiet na temat przysługujących im praw, w tym prawa do wyrażania swoich potrzeb.

W ramach monitoringu, w wyniku ocen kobiet, Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie Sp. z o.o.:

- zajęło 1. miejsce wśród szpitali w województwie zachodniopomorskim (stan na 19 grudnia 2022 r.),  
- zajęło 12. miejsce w rankingu najwyżej ocenionych szpitali w całej Polsce (stan na 19 grudnia 2022 r.),
- we wrześniu zajęło miejsce w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenianych szpitali w całej Polsce – 9. miejsce (stan na 1 września 2022 r.).

Gratulacje!