POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA WRAZ Z WRĘCZENIEM SZTANDARU DLA KOMENDY POWIATOWEJ PSP W GOLENIOWIE - 13.05.2018 r.

 -

  W dniu 12 maja 2018r. Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz uczestniczył w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka w Goleniowie. W uroczystości uczestniczyli także: władze samorządowe Powiatu Goleniowskiego - Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Ziemba, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Goleniowskiego - Izabela Żabicka oraz radni Powiatu Goleniowskiego, Burmistrzowie i Wójtowie miast i gmin z Powiatu Goleniowskiego, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. st. bryg. mgr inż. Jacek Staśkiewicz, komendanci powiatowi i miejscy z Powiatu Goleniowskiego, licznie zgromadzeni przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, kościoła oraz mieszkańcy powiatu goleniowskiego.
  Obchody poprzedzone były nabożeństwem w Kościele pw. św. Katarzyny w Goleniowie. Po mszy nastąpił przemarsz z towarzyszeniem orkiestry dętej „Wood & Brass Band" na plac przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbyła się główna część uroczystości. W pierwszej części obchodów nastąpiło nadanie sztandaru dla KP PSP w Goleniowie ufundowanego przez Komitet Fundacji Sztandaru pod przewodnictwem Starosty Goleniowskiego, które zostało poprzedzone wbiciem pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru oraz wpisami do księgi pamiątkowej. Na gwoździach pamiątkowych wygrawerowano inicjały osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla fundacji sztandaru.
  Następnie zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe wyróżniającym się strażakom. Uroczystość była doskonałą okazją do wygłaszania okolicznościowych przemówień. Z tej okazji głos zabrał Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz, który podziękował wszystkim strażakom za dotychczasową służbę, trud włożony w rozwój ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu i złożył życzenia wszelkiej pomyślności na najbliższy rok.
  Na zakończenie odbyła się uroczysta defilada pododdziałów, podczas której można było w pełni dostrzec profesjonalizm i piękno formacji jaką jest Straż Pożarna.