wersja dla słabowidzących

Do królewskiego źródełka, piekielnej doliny i kościółka w kratę - (16 km) - 13.04.2013

Goleniów - Zabrodzie - Podańsko - Goleniów

Długość trasy ok. 16 km.

0,0 km Wyjeżdżamy spod Bramy w kierunku Kościoła by przed nim skręcić w lewo i ulicami Konstytucji 3 Maja, Dworcową, i Spacerową dojechać do lasu. 

2,7 km Zjeżdżamy w prawo w pierwszą drogę leśną. Stąd rozpoczyna się przejazd dawną ścieżką spacerową. Na pierwszym rozwidleniu trzymamy się lewej drogi, by po 100 m na kolejnym rozdrożu skręcić w prawo pod górkę. 

4,0 km Dojeżdżamy do widocznych z prawej strony powalonych pni sosnowych, Dalej jedziemy wzdłuż Iny na niewysokim stoku. 

4,6 km Przed nami jar „Królewskie źródło". Jadąc dalej docieramy do krzyżówki gdzie skręcamy w lewo i po 100 m dojeżdżamy do drogi skręcając w prawo. Na kolejnej krzyżówce skręcamy znów w lewo by po dojechaniu do drogi Goleniów - Stawno skręcić w prawo. Jedziemy szosą i po zobaczeniu znaku drogowego skręcamy w lewo do lasu.

5,9 km Wjeżdżamy do dolinki zwanej „Piekielną Doliną". 

6,4 km Pomiędzy dwoma dębami wyjeżdżamy z doliny na drogę skręcając w prawo, aby zaraz skręcić przed mostkiem w lewo na drogę polną prowadzącą do Podańska. Po 250 m opuszczamy las i wjeżdżamy pomiędzy pola uprawne. 

8,5 km Dojeżdżamy do wsi. Po ok. 300 m za zagrodą nr 32 skręcamy w lewo (po prawej dąb -pomnik przyrody). Jadąc dalej dojeżdżamy do drogi asfaltowej Goleniów-Stargard. 

10,2 km Skręcamy w lewo, jeszcze 200 m lasem, dalej dojeżdżamy jeszcze raz do wsi Podańsko. 

11,3 km Na obrzeżu wsi mały Kościółek w biało-czarną kratkę. 

12,5 km Opuszczamy wieś i leśną drogą dojeżdżamy do rogatek Goleniowa. 

13,2 km Osiedle Helenów. 

14,3 km Kapliczka w Helenowie. 

15,1 km Wjazd na ul. Bankową, kończący naszą wycieczkę.

kliknij aby pobrać trasę w formacie PDF