wersja dla słabowidzących

Nad wodę, po słońce i zapach łąk - (31 km) - 13.04.2013

Goleniów - "Rozdroże pod wiaduktem" - Warcisławskie zakole - Lubczyna - Borzysławiec - Komarowo - Łozienica - Goleniów 

Długość ok. 31 km.

Trasa łatwa i zmienna krajobrazowo.

0,0 km Ruszamy spod Bramy w kierunku Kościoła pw. Św. Katarzyny. Przed nim skręcamy w lewo do skrzyżowania, z którego zjeżdżamy w prawo na most i ulicę Szczecińską. Za ogrodzeniem szkoły skręcamy w prawo do ulicy Przestrzennej i po przejechaniu ponad 2,5 km dojeżdżamy do „Rozdroża pod wiaduktem",

4,6 km będąc na Rozdrożu, podążamy dalej drogą w kierunku Rurzycy

8,8 km Dojeżdżamy do „Zakola Warcisławskiego" gdzie opuszczamy drogę skręcając w prawo w kierunku leżącej nad brzegiem jeziora Dąbskiego Lubczyny

12,0 km Wieś Lubczyna. Wjeżdżając do wsi skręcamy w lewo w ulicę Lipową i dalej po przejechaniu ok. 2 km dojeżdżamy do jej centrum kierując się w dalszej podróży w stronę plaży.

15,1 km Plaża nad jeziorem – miejsce wspaniałego wypoczynku dla strudzonych rowerzystów.

15,5 km opuszczając ten uroczy zakątek i udając się dalej kierujemy się w prawo i drogą między topolami po ok. 800 m dojeżdżamy do szosy asfaltowej. Skręcamy w lewo.

17,7 km po przejechaniu odcinaka 2 km docieramy do miejscowości Borzystawiec.

18,5 km Opuszczamy wieś, wjeżdżając w polną drogę.

19,3 km Przejeżdżamy mostek na kanale, lekko skręcamy w prawo i dalej w drogę wyłożoną płytami.

20,5 km Dojeżdżamy do krzyżówki i jadąc wciąż drogą z płyt dojeżdżamy do Komarowa

24,4 km podążając obranym szlakiem docieramy następnie do drogi Goleniów- Lubczyna, skręcamy na nią w lewo, jedziemy lasem. Po ok. 2 km zgodnie z drogowskazem skręcamy w prawo do Łozienicy, mijamy z prawej strony dawną fermę i leśnym duktem dojeżdżamy do rozwidlenia dróg.

26,8 km Droga Kliniska - Goleniów, skręcamy na nią w lewo, dojeżdżając po 1,5 km do „Rozdroża pod wiaduk­tem" i po kolejnych 2,5 km docieramy do Goleniowa.

kliknij aby pobrać trasę w formacie PDF