wersja dla słabowidzących

Szlakiem korowodów Nocy Świętojańskiej i tajemnic przeszłości - (21 km) - 13.04.2013

Goleniów - Góra Dzwonów - Łęsko - Bącznik - Bolechowo - Goleniów

Długość ok. 21 km.

0,0 km Wyruszamy spod Bramy Wolińskiej w kierunku Kościoła, przed którym skręcamy w lewo w ulicę Konstytucji 3 Maja. Przemierzając miejski odcinek trasy jedziemy dalej w prawo w ulicę Andersa, a później w prawo w ulicę Drzymały i Żeromskiego aż do torów kolejowych.

2,1 km Wjeżdżamy na drogę prowadzącą wzdłuż zachodniej strony rzeki Iny do leśniczówki i dalej do drogi Stawno- Kliniska. Na pierwszym rozwidleniu dróg skręcamy w prawo, dojeżdżamy do łąki. Jedziemy skrajem lasu i potem piaszczystą drogą do zakola lny 5,8 km dojeżdżając do starego zakola Iny możemy podziwiać z daleka Górę Dzwonów (nazywaną obecnie Górą Lotnika).

Jadąc dalej wjeżdżamy ponownie w las i kierujemy się ścieżką prowadzącą wprost na szczyt 350 metrowej góry. 6,5 km Po zdobyciu „szczytu” i chwili wytchnienia, tą samą drogą wracamy na szlak, skręcamy w prawo, po 300 m dojeżdżamy do zrębu aby po kolejnych 400 m go opuścić. 7,7 km Dojeżdżamy do kolejnej krzyżówki, gdzie skręcamy w lewo.

8,6 km Z lewej strony mijamy miejsce po ewangelickim cmentarzu, a w starodrzewiu różnorodne okazy drzew w tym wejmutka, świerki, jodły, daglezje i dęby. 10,1 km Z lewej strony leśniczówka zwana kwaterą myśliwską w Lesku. Jedziemy dalej do drogi asfaltowej Kliniska-Stawno.

11,1 km Skręcamy w lewo na drogę asfaltową i wjeżdżamy na most na Inie, 11,9 km Parking leśny Za parkingiem skręcamy w prawo, a po 700 m dojeżdżamy do krzyżówki z leśną drogą. Skręcamy w kierunku Bącznika. Po 100 m z prawej strony granitowy stup milowy. 

13,9 km Wjeżdżamy do wsi Bolechowo. 

14,8 km Opuszczamy wieś i kierujemy się prostą drogą do Goleniowa. 

20,3 km Wjazd ulicą Spacerową do miasta

kliknij aby pobrać trasę w formacie PDF