wersja dla słabowidzących

Program Operacyjny KAPITAŁ LUDZKI - krok bliżej - 01.01.1970 r.

Dziś 16 lipca,od 9.30 do 12.00  w sali szkoleniowej Powiatowego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy Wydziale Rozwoju, Inwestycji i Promocji starostwa powiatowego, odbyło się pierwsze robocze spotkanie mające na celu przygotowanie projektu doradczo-szkoleniowego skierowanego do Urzędów Gmin i Starostwa dotyczącego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

              Szczególnie nacisk położono na zadania w ramach realizowanego centralnie Priorytetu V   " Dobre rządzenie" oraz Priorytetów  realizowanych regionalnie: VI  i VIII skierowanego do osób pracujących i niepracujących powiatu goleniowskiego, dostosowujących  kwalifikacje zawodowe do potrzeb lokalnych pracodawców. Spotkanie zorganizowano po wstępnych ustaleniach podczas II Konwentu wójtów i burmistrzów powiatu. Od strony merytorycznej spotkanie prowadziły panie: Aleksandra Borkowska z firmy "e-pro" Szczecin oraz Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Katarzyna Trojnarska z poznańskiej firmy F5 Konsulting. Oprócz starosty Tomasza Stanisławskiego, swój udział zaznaczyli przedstawiciele gmin naszego powiatu, pracownicy wydziałów: oświaty; komunikacji i dróg oraz rozwoju i promocji  starostwa powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy  oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Każda z jednostek otrzymała materiały "Kompetentny Urząd- propozycja dla Gmin Powiatu Goleniowskiego". W wyniku twórczej dyskusji ustalono kolejne szybkie kroki zmierzające do przygotowania naszego regionu do jak najlepszego startu po nowe środki unijne planowane na lata 2007-2013.

                   Do 25 lipca urzędy zobowiązały się do wypęłnienia ankiet informacyjnych, ułatwiających jak najlepsze dopasowanie przedłożonej przez "e-pro" i "F5 Konsulting" oferty współpracy i podjęcia przez  te firmy działań,  zmierzających do określenia płaszczyzny zadań od  obszarów szkoleniowych, do zestawienia i analizy rozwoju i potrzeb widzianych z poziomów menedżerskiego i operacyjnego. Jednym z ważniejszych elementów dla gmin o zróżnicowanym poziomie budżetu, jest informacja, że wszelkie prace przygotowawcze oraz  administrowanie i sporządzenie wniosków wraz z jego rozliczeniem może odbyć się bezkosztowo. Mamy nadzieję, że analiza ankiet pozwoli na znalezienie wspólnego mianownika potrzeb w naszych gminach, a tym samym ułatwimy sobie wzajemnie drogę do aplikacji po Unijne środki w zakresie tego Programu Operacyjnego.

Jacek Łapaj WRIP ( zdjęcia ze spotkania w galerii).